Kezdőlap >> Hírek >> Idősek napi megemlékezés

Idősek napi megemlékezés

Idősek napja

Valami más volt.

Valahogy nem szaladt az idő ennyire. Valahogy mindig volt idő megállni egy jó szóra, vagy segíteni egymásnak. Voltak nagy családi ünnepek, szomszédolás, tanyázás. Nem hajtották ennyire az anyagi javakat, mégis volt minden. Volt boldogság, nevetés, ha volt egészség és együtt volt a család. Akár több generáció is együtt tudott élni békében, szeretetben és tiszteletben. Ezeket hallhatjuk, amikor a nagyszüleink, de akár a szüleink mesélnek nekünk. Csodálkozva állunk, hogyan is működhetett ez.

Ebben a rohanó világban is érdemes megállnunk egy kicsit és örülni annak, hogy velünk lehetnek a szüleink, nagyszüleink, a szerencsésebbeknek akár a dédszüleik is. Miért álljunk meg? Miért figyeljünk rájuk, miért tanulhatunk tőlük? Azért mert nagyon sokan éltek meg nehéz helyzetet, akár háborút, éhezést, mégis ott voltak egymásnak. Minden helyzetet megoldottak, minden helyzetben feltalálták magukat.

Remélhetőleg ez a világ már nem jön vissza, de a tanulsága itt marad. Lehet, hogy többször hallottuk már ezeket a történeteket, akár már unásig, de mégis lehet mondanivalójuk a mi életünkre.

Hálásak lehetünk minden történetért, tapasztalatért, gondoskodásért, szeretetért és mindenek előtt az életünkért.

Ezért kell minden nap tisztelettel és szeretettel viszont segíteni, mostmár nekünk adni. Hiszen nélkülük, az idősebb generáció nélkül, mi nem is lehetnénk.

Ma ünnepeljük világszerte az idősek napját, de ne csak a mai nap legyen, amikor hálás szívvel gondolunk rájuk.

De legyen mégis különleges ez a nap.

Isten éltessen erőben, egészségben, szeretetben, tiszteletben és megbecsülésben minden időskorút itt Monostorpályiban is.

Monostorpályi Község Önkormányzata